לחץ "Enter" למעבר לתוכן

על הבלוג

טוב לראות אותך כאן!
אני מקווה שמצאת עניין בתחומים אותם אני מכסה בבלוג.
נעים להכיר.
 אני מייק. מייק לינדנר.

מאז שהכרתי את עולם התוכנה – קצת מביך לומר, אבל זה היה לפני כמעט 30 שנה – עניין אותי תמיד "איך עושים את זה נכון": יעיל, מהיר, נקי, אלגנטי. לאורך שנים ארוכות של היכרות מעמיקה עם עולם התוכנה, גיליתי דבר מעניין: ארכיטקטורה ודיזיין הם תחומים שחשיבותם ברורה לכל העוסקים בתחום. ובכל זאת, לא היו מתודות מקצועיות רבות בעניין. אמנם, בשנים האחרונות אנו חווים שינויים משמחים, כשחלק גדול מהם קשור לאימוץ כלים חדשים המיישמים שיטות חדשות. ועדיין, מהיכרות פנימית עם צורת פיתוח התוכנה בארגונים בהם יצא לי ולחבריי לעבוד, הדרך עוד ארוכה.

זו הסיבה שבחרתי לפתוח את הבלוג. החלטתי לשתף בנסיון ובחוויות שלי, המורכבים מתחומים טכנולוגיים רבים ומגוונים ומפוזיציות שונות, ולהקים כר פורה לדיון בתחום – בעברית. בנושאים אותם אני מעלה ובגישות אותן אני מציע, אני משתדל לזקק את הידע שצברתי, ובעיקר, את אותו חלק שאינו תלוי בטכנולוגיה כזו או אחרת. כל מי שיצא לו לפתח בתחומים טכנולוגיים נבדלים מאוד יודע, כי בסופו של דבר, כאשר "מרדדים" את הנתונים, הבעיות והאילוצים לכדי ה-Root Cause שלהם, נמצא שפעמים רבות הם מזכירים מאוד זה את זה.

כאשר חיפשתי, לפני שפתחתי את הבלוג, דיונים בנושא ארכיטקטורה – מצאתי בעיקר דיונים על כלים ועל פלטפורמות, ופחות על גישות עקרוניות. כלים ופלטפורמות הם תחומים חשובים מאוד (וכמובן שהם מוזכרים רבות גם בבלוג), אולם בסופו של דבר, הם רק משקפים פתרונות ידועים לבעיות נתונות. כדי להבין אילו כלים מתאימים לכל בעיה, ובעצם – אילו בעיות בכלל מסתתרות במערכת – חשוב קודם כל לבנות את ה-State of Mind הנכון. מבחינתי, המשמעות היא:
לדעת להסתכל על מערכת, בכל תחום שהוא, ולזהות במהירות את היתרונות והחסרונות שלה, החלקים החשובים שבה, צורת החיבור ביניהם ובעיקר – האלטרנטיבות האפשריות לכל חלק ולכל חיבור והמשמעויות של כל אלטרנטיבה, לטוב ולרע.

אני מקווה שהבלוג ישרת את מטרתו ויהווה פלטפורמה קהילתית לדיונים בנושא.

מאין לקוחים הגישות, הבעיות והפתרונות אותם אני מציג?

לאורך השנים, צברתי נסיון רב בתחומים שונים ומקיפים בתוכנה:
עסקתי בניתוח, אפיון, תכנון ופיתוח של תוכנה.
ערכתי מחקרים, אמפיריים ואנליטיים, ופיתחתי אלגוריתמים ופתרונות הנדסיים למערכות שונות.
עבדתי מול לקוחות, ספקים, מעצבי מוצר ומהנדסים מדיסציפלינות שונות – מהנדסי אלקטרוניקה, מכונות, אופטיקה ועוד.
הגדרתי מתודות לבחינת תוכנה, לבדיקות מערכת, לניתוח תוצאות.
שירתתי במגזר הצבאי והאזרחי, בחברות ענק ובסטארטאפים בשלבים שונים.
הרציתי ותרגלתי קורסי תוכנה באקדמיה ובמסגרות נוספות.

בין תחומי התוכנה בהם עסקתי – אלגוריתמים; עיבוד תמונה ווידאו; תקשורת; מערכות GIS; בינה מלאכותית; מערכות משובצות תוכנה ומבוזרות; תכנות בזמן אמת; פיתוח על DSP; מערכות VoIP; מערכות רשת; רשתות סלולריות; תשתיות.
לאורך המעברים בין התחומים והפוזיוציות השונות, חידדתי והעמקתי את יכולת ההבנה של מערכות. בין אם מדובר במערכת תוכנה מקומית, מערכת ענק, מערכת מולטידיסציפלנרית ואפילו מערכת המערבת – כמו מרבית המערכות בעולם האמיתי – צרכים עסקיים ואחרים שאינם בהכרח טכניים.

אשמח לשמור על קשר!

בעזרת רישום קצר לרשימת המכותבים הפרטית שלי, יגיעו עד אליך ידע, רעיונות וחדשות בתחום, ישירות למייל.

 1. zzfima zzfima

  שלום לך
  יש לך אחלה בלוג, תמשיך ליצור ולכתוב
  תודה רבה לך על השקעה!

  יישר כח, מייקי! 😉

 2. איתי בר איתי בר

  היי מייק, אשמח אם תיצור עימי קשר בהקדם (לצורך כתבה טלוזיונית)
  איתי 0505588015

תגובות אינן פעילות, אך <a href="https://swarch.blog/language/he/about-he/trackback/" title="טראק-בק לפוסט זה">טראק-בק</a> ופינג-בק פעילים.